PÁLYÁZATI FELHÍVÁS
doktori iskolába felvételt nyert (nem állami ösztöndíjas) hallgatóknak

Pályázhat

Állami ösztöndíjban nem részesülő doktorandusz (Informatika Doktori Iskola, illetve térképész alprogram), akinek

• témavezetője az Informatikai Kar főállású oktatója,

• beiratkozott az adott szemeszterre.

• Juttatás

• 76222 Ft-os havi ösztöndíj 2009. február - 2009. július;

• Az ösztöndíj egyszerre egy szemeszternyi időszakra (6 hónap) nyerhető el (szeptember - február, illetve március - augusztus), az ösztöndíjat félévente újra meg lehet pályázni;

• Külföldi részképzés esetén az ösztöndíj folyósítása szünetel, az 1 hónapnál hosszabb külföldi tartózkodást az ösztöndíjas előre köteles a témavezetőjének, illetve az IK TNKCS-nek bejelenteni.

• Elvárás

• A doktori tanulmányok végzése, haladás a kutatási tervnek megfelelően a témavezető irányításával.

• Az Informatikai Kar kérésére heti 4 órányi oktatási feladat ellátása az Informatikai Karon. A hatályban lévő rendeleteknek megfelelően oktatási feladat ellátásáért térítés jár a doktoranduszoknak.

• A doktorandusz hallgató nem vállalhat máshol főállást és mellékállása is legfeljebb 50%-os mértékű lehet.

• Beadási határidő: 2009. február 13. (péntek 12:00 óra)

Beadás helye: ELTE Tudományos és Nemzetközi Kapcsolatok Csoportja (ELTE IK, 1117 Bp., Pázmány Péter sétány 1/C, 2.409-es szoba)

Beadandó

• önéletrajz;

• részletes (aktualizált) kutatási terv;

• kérvény (indoklás);

• a témavezető írásos nyilatkozata, hogy támogatja a pályázat benyújtását;

• a pályázatban meg kell jelölni, hogy a hallgató korábban részesült-e már korábban kari ösztöndíjban;

• nyilatkozatot arról, hogy a hallgató sehol nincsen főállású munkaviszonyban;

• a 2008/2009/tavaszi félév során oktatott tárgyak jegyzéke.

• Döntés: a beadást követő 2 héten belül, az érintetteket e-mailben, a nyerteseket levélben értesítjük.

Budapest, 2009. január 6.

Dr. Horváth Zoltán
    dékánhelyettes